התקנת מנעול חכם

לכל שאלה התקשרו עכשיו 050-5533392

בשנים האחרונות, אנחנו יכולים לראות יותר ויותר בעלי מבנים ונכסים, פרטיים ועסקיים, אשר בוחרים שלא להשתמש יותר במנעולים רגילים, קרי כאלה הנפתחים באמצעות מפתח אלא במנעולים חכמים מסוגים שונים.

מנעול חכם הוא מנעול שהרבה יותר קשה לפרוץ אותו ולא כל אחד יכול בהכרח לפתוח אותו. להבדיל ממנעול רגיל שנפתח וננעל באמצעות מפתח, דבר שניתן לגנוב או לזייף, הרי שמנעולים חכמים עובדים הרבה פעמים באמצעות אמצעים שלא ניתן לגנוב, לזייף או לחקות. ככל שהמנעול יותר חכם ומתקדם, כך קטן הסיכוי שיהיה ניתן לפרוץ אותו בקלות.

מנעול חכם לדלת

אילו סוגי מנעולים חכמים קיימים בשוק?

אנחנו יכולים למצוא מנעולים חכמים מסוגים שונים, כמובן שבכל מבנה ונכס אנחנו נתקין מנעול חכם שיכול להתאים לצרכים שלנו. למשל, אפשר למצוא מנעול חכם שעובד באמצעות קוד, סיסמא, מנעול חכם שעובד באמצעות טביעת אצבע, קריאה של רשתית העין, כרטיס חכם ועוד.

כפי שניתן להבין, מדובר על מנעולים שברוב המקרים נדרש הרבה מאוד מאמץ בשביל לפרוץ אותם, ובמקרים מסוימים זה גם בלתי אפשרי, שכן לא ניתן לזייף טביעת אצבע או רשתית של עין. כמו כן, ישנם לא מעט מנעולים חכמים המחוברים למערכות אבטחה מורכבות וייחודיות, הכוללות בין היתר מצלמות במעגל סגור, אזעקות ואלמנטים אחרים שיכולים להתריע על כניסה של זרים ואנשים לא מורשים למקום.

איפה נרצה להתקין מנעול חכם?

ישנם מבנים ונכסים בהם זה טבעי למצוא היום מנעול חכם. למשל, בתי עסק, מעבדות, כספות, חדרי מחשוב ושרתים ובכל מקום בו מאוחסנים דברים יקרי ערך או דברים בעלי משמעות ועל כן נרצה להתקין מנעול חכם בשביל למנוע מזרים ומגורמים אחרים להיכנס למקום ללא אישור.

מעבר לכך, הרי שמנעול חכם יכול להתאים גם למבני מגורים, בין אם זה בדלת חיצונית במקום מנעול עם מפתח ובין אם זה בדלת פנים לחדר כזה או אחר. בצורה כזו אפשר להקשות על אנשים זרים לפרוץ אל המקום.

יש לקחת בחשבון שבהרבה מובנים הקושי שאנחנו יוצרים על אנשים מסוימים באמצעות התקנת מנעול חכם, יכולה גם לבוא לרעתנו, אם נניח אנחנו מעוניינים שגורם מסוים ייכנס לביתנו בזמן שאנחנו לא נמצאים. אז אנחנו צריכים למצוא פתרון כיצד הוא יכול לפתוח את המנעול ולהיכנס פנימה ללא בעיה.

איך בוחרים מנעול וכיצד מבצעים התקנת מנעול חכם

לפני שאנחנו נסביר כיצד בוחרים מנעול חכם וכיצד נתקין אותו, יש לציין שתי נקודות מהותיות:

ראשית, אפשר להתקין מנעול חכם בכל נקודת זמן, גם אחרי שהתקנו דלת עם מנעול רגיל במבנה. אפשר שהמנעול החכם יותקן וייכנס לשימוש במקומו.

שנית, חשוב להזמין איש מקצוע שמתמחה בהתקנת מנעולים חכמים, על מנת שההתקנה תתבצע בצורה נכונה, וכן חשוב לבדוק את ההתקנה אחרי שהיא מתבצעת, בשביל שיהיה אפשר לוודא שאכן אפשר להשתמש בדלת ובמנעול, כפי שאנחנו רוצים.

הבחירה במנעול חכם מסוג כזה או אחר, היא פונקציה של גורמים שונים, למשל, סוג המבנה, צרכי אבטחה, עלויות, סוג המנעול שאנחנו יכולים ורוצים להתקין, אופי השימוש בו, אופי האנשים שמשתמשים במבנה, וכן תנאי השטח, בשביל לוודא שאכן ניתן להתאים את המנעול למקום.

ההתקנה תיעשה על פי סוג המנעול, כשהרעיון הוא להתקין אותו מחוץ לדלת, בחלק החיצוני שלה, עם חיבור לדלת, בשביל שהמנעול יאפשר לנו לפתוח אותה. אם אנחנו רוצים לחבר אותה למערכות נוספות כמו אזעקה, מצלמות, גלאים וכדומה, עלינו לוודא שכל החיבורים נעשים בצורה נכונה, ולראות שאכן המנעול עובד ואפשר להשתמש בו כפי שאנחנו רוצים.

לקבלת הצעת מחיר

דילוג לתוכן